10 октомври 2025

Имаме удоволствието да обявим второто издание на miniMaximal - събитието за натурално вино с интернационално присъствие в София!
На 8 ноември 2025 в София, от 13.00 до 20.00 ч. ще бъдат представени пред българска публика вината на повече от 20 европейски и български изби, за които хармонията с природата е водещ принцип на работа.
Особено интересно за публиката е, че заедно с тях идват и техните производители, което се случва за първи път в България и е щастлива възможност за местната публика да се запознае с най-новите тенденции във виното.
Устойчивостта е основа на добрия живот не само във винено отношение - светът се завръща към
корените си и опазването на природата има първостепенно значение. Less is more – в това
вярват едни от най-големите имена на съвременното вино и на 8 ноември ще имате възможност да се убедите в това.
mini.MAXIMAL е първото интернационално винено изложение на натурални вина и вина с
минимална намеса от Европа и България, което ще се проведе в София.
Целта на mini.MAXIMAL е да наложи и развие България като място за среща на единомишленици, подкрепящи каузата за европейско и балканско натурално вино.
На mini.MAXIMAL ще имате възможност да обмените мнения, вина и впечатления с винари от България, Гърция, Австрия, Словакия, Словения, Полша, Чехия, Италия, Испания, Чехия, Сърбия.
Организатори са Ирина Софранова, Яна Петкова и Емил Коралов.
Дата:
8 ноември 2025 г. (събота) от 13.00 до 21.00 часа
Място на провеждане:
Дом на културата Красно Село
София 1612, бул. "Цар Борис ІІІ" No 41
Елате и опитайте над 100 етикета от Европа и България!

14-ото издание на DiVino.Taste ще събере пореден път света на българското вино от 28 до 30 ноември в Интер Експо Център София.